środa

Dziękujemy i żegnamy z uśmiechem!

16.01.2013



I to już koniec działalności projektu ‘GOSPEL factory -  fabryka RADOŚCI’.

Przez kilka ostatnich miesięcy udało nam się przeprowadzić szereg warsztatów dla młodych ludzi z Olsztyna i okolic, a także zorganizować Gwiazdkowy Koncert Charytatywny (zebraliśmy na nasz cel 2817,32 zł!) będący wspaniałym zakończeniem naszej wspólnej przygody muzycznej.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów, prowadzącym, zaproszonym solistom, muzykom i technikom, wspaniałym sponsorom i darczyńcom oraz wszystkim życzliwym osobom, które wsparły nas swoją pomocą i entuzjazmem. Dziękujemy również wszelkim instytucjom, które zechciały z nami współpracować, pozwalając, aby nasze wizje udało się wprowadzić w życie.

Żegnamy się pełni RADOŚCI i wdzięczności za ten wspólnie spędzony owocny czas.

Gospel Factory Dream Team

______

Projekt "GOSPEL factory - fabryka RADOŚCI” prowadził swoją działalność w ramach programu: FRSE - Młodzież w działaniu!

Finał finałów, czyli GWIAZDKOWY KONCERT Fabryki Radości.

16.01.2013

Ach! Cóż to był za koncert!! :D


Choć koncert zaczynał się o 18.00, wszyscy uczestnicy i organizatorzy działali, przygotowywali się i rozgrzewali już na kilka godzin wcześniej. Sama próba generalna trwała dobre 3 godziny, a wcześniejsze podłączanie sprzętów, ustawienia światła, nastrojenie instrumentów kolejne dwie. Dużo zamieszania, jeszcze więcej skupienia. Tak to wygląda, gdy przygotowuje się tak wielką imprezę. Kto tego nie przeżył, ten nie wie. Czyż to nie wspaniałe i pouczające doświadczenie dla naszych warsztatowiczów? Jesteśmy dumni, że sprostali zadaniu: pomagali, cierpliwie czekali, nie pozwolili zjeść się nerwom i dali z siebie 100 procent!


Koncert odbył się w Sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie. Dzięki uprzejmości Szkoły Muzycznej sala koncertowa był już pięknie i świątecznie ustrojona – jedno zadanie mniej do wykonania J Światło zostało pięknie przygotowane przez oświetleniowca i teraz tylko my – występujący – musieliśmy się przybrać w odświętne stroje i strona wizualna gotowa! ;)

Jeśli chodzi o stronę muzyczną, to tu było dużo więcej pracy, ale cóż to strasznego dla naszych wspaniałych muzyków i jeszcze wspanialszych akustyków! Co do warsztatowego chóru, ten musiał jedynie rozgrzać gardełka i dać się pieczołowicie nagłośnić.




Tyle wspaniałych, cierpliwych i na wskroś profesjonalnych osób brało udział w uczynieniu Gwiazdkowego Koncertu sukcesem, że czas próby generalnej, mimo że wypełniony tremą przed występem, był naprawdę przyjemnym przeżyciem.

Zawsze przed takim wydarzeniem pojawia się jedno wielkie pytanie. CZY PUBLICZNOŚĆ DOPISZE? I tym razem w naszych głowach pulsowała niepewność. Jakaż była nasza ulga, gdy tuż przed 18.00 sala wypełniła się po brzegi. Cieszyliśmy się nie tylko dlatego, że pragnęliśmy, aby nasza wielomiesięczna praca została doceniona. Wzrosły również nasze nadzieje na zebranie znaczącej kwoty na rzecz naszego charytatywnego celu – a konkretnie na rzecz rozwoju edukacji i zainteresowań dzieci ze Świetlicy Środowiskowej z Barczewa - dzieci, które również włożyły dużo pracy w przygotowanie swojego występu.

Dodatkowo, tremę uczestników wzmagała świadomość, że Gwiazdkowy Koncert będzie rejestrowany, a potem zapisany na nośnikach. Ta dodatkowa presja sprawiała, że wszyscy bardzo pragnęliśmy, aby nasz występ był jak najlepszy.

I w końcu rozpoczął się Koncert. Całość poprowadził Janusz Ciepliński – konferansjer oraz muzyk orkiestry Filharmonii Muzycznej w Olsztynie. Jak zawsze mówił ciekawie i dowcipnie, dzięki czemu zniknęła trema warsztatowiczów, a sam koncert potoczył się niezwykle płynnie.



Zaprezentowaliśmy kilkanaście pięknych utworów: znanych kolęd w oryginalnych aranżacjach, piosenek autorskich, utworów szybkich i radosnych, spokojnych i refleksyjnych. Chór dawał z siebie wszystko, soliści powalali na kolana wykonaniami, muzycy grali przepięknie. Niezwykle energetyczny i radosny był występ dzieci ze Świetlicy w Barczewie. Ich wykonanie kolęd chwyciło za serca nie tylko publiczność, ale i nas wszystkich na scenie. Nikt nie potrafi tak prosto i szczerze przekazywać emocji śpiewem, jak dzieci.  
Nie można również nie wspomnieć o pięknym akompaniamencie smyczkowym, jakim wsparli koncert młodzi muzycy z Orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie. Dzięki ich staraniom aranżacje brzmiały magicznie.

Jako, że Gwiazdkowy Koncert Fabryki Radości miał cel charytatywny, w trakcie występu została przeprowadzona dobrowolna kolekta. Publiczność wykazała się szczodrością i dzięki temu udało się nam zebrać kwotę, jak się potem okazało, wysokości 2817,32 zł. Wszystkim darczyńcom ogromnie dziękujemy i obiecujemy, że pieniądze te zostaną dobrze wykorzystane!



Koncert zakończył się około godziny 20tej. Po bisie zeszliśmy ze sceny z sercami przepełnionymi ogromną radością i satysfakcją, ale i odrobiną smutku, że to już naprawdę jest koniec naszej przygody. Przed nami było jeszcze posprzątanie, zebranie sprzętów, ogarniecie sali, ale nikt nie próbował się wymigać. Chcieliśmy spędzić ze sobą jeszcze tych kilka chwil, wymienić się wrażeniami, wylać z siebie te wszystkie emocje, które zebrały się w czasie koncertu. Ale w końcu trzeba było się rozstać. Do domów rozeszliśmy się z żalem, że to było już nasze ostatnie spotkanie w ramach działania Gospel Factory, ale także z uśmiechami i dumą z sukcesu, jakiego byliśmy udziałem.

Chcemy ogromnie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w organizacji oraz realizacji tego wydarzenia. Gwiazdkowy Koncert Fabryki Radości nie udałby się bez wsparcia i ciężkiej pracy wielu wspaniałych osób: warsztatowiczów, instrumentalistów, solistów, akustyków, techników i wielu innych życzliwych dusz, które pomogły w ogarnięciu tego przedsięwzięcia. Jest Was tylu, że nie sposób każdego wymienić z imienia i nazwiska, ale wiedzcie, że wszystkim Wam jesteśmy ogromnie wdzięczni!!

Gospel Factory Dream Team

_____________________________

Koncert został organizowany przez grupę nieformalną Wniebogłosy w ramach projektu 'GOSPEL FACTORY - Fabryka Radości', której działalność prowadzona jest w ramach programu: FRSE - Młodzież w działaniu.

wtorek

GWIAZDKOWY KONCERT Fabryki Radości - już niedługo!

18.12.2012

Tak jest! :D
To już nadszedł ten moment!!

WARSZTATOWICZE – szykujcie się!!

6 stycznia o 18.00 odbędzie się długo przez wszystkich wyczekiwany Koncert Świąteczny podsumowujący projekt "Gospel Factory- Fabryka Radości"!

Dlaczego nie możecie przegapić tego wydarzenia?

- Czeka Was mnóstwo niezapomnianych wrażeń muzycznych: ciekawe aranżacje kolęd, piosenki świąteczne oraz inne - mające jedno cudowne przesłanie!

- Zobaczycie i posłuchacie wielu uzdolnionych chórzystów, solistów i muzyków z całej Polski!

- Koncert jest CHARYTATYWNY - dochód z dobrowolnej kolekty zebranej w trakcie koncertu zostanie przekazany na rozwój edukacji i zainteresowań dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Barczewie :)

A oto najważniejsze informacje:

Koncert Charytatywny na rzecz Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej z Barczewa.

CZAS:
~ 6 stycznia 2013 ~ 
~ godzina 18:00 ~

MIEJSCE:
~ Sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie
(ul. Tadeusza Kościuszki 39)

!!! WSTĘP WOLNY !!!

Udział wezmą:
- uczestnicy projektu "GOSPEL FACTORY - Fabryka Radości" i dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Barczewie
- Adam Kosewski wraz z absolwentami Instytutu Jazzu w Katowicach
- Orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie

Prowadzenie:
Janusz Ciepliński

Partnerzy i sponsorzy:
- "Twoja Przystań" Kościół Zielonoświątkowy w Olsztynie
- Chór Gospel WNIEBOGŁOSY
- Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Olsztynie
- Alex. Agencja artystyczna. Miśnikiewicz AJ.
- ChSM Missio Musica





_____________________________

Koncert jest organizowany przez grupę nieformalną Wniebogłosy w ramach projektu 'GOSPEL FACTORY -Fabryka Radości', której działalność prowadzona jest w ramach programu: FRSE - Młodzież w działaniu.

Wyśpiewane warsztaty - już ostatnie.

18.12.2012


Była szara sobota 15 grudnia (godzina 9:30, czyli wczesny świt;) , kiedy Gospel Factory – fabryka radości wyprodukowała kolejne warsztaty – Warsztaty Gospelowe FABRYKI RADOŚCI - dynamika śpiewu i przekaz treści - tym razem w nowym lokum Kościoła Zielonoświątkowego na ul. Pstrowskiego 34. Pokolorowały one ten bezbarwny dzień w różne odcienie radości, współpracy i poświęcania uwagi szczegółom.

Spotkanie to było skoncentrowane wokół dynamiki utworów gospelowych, które uczestnicy warsztatów przygotowywali na koncert finałowy. 

Warsztat poprowadziła dyrygentka chóru Wniebogłosy, nauczycielka Powiatowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Dywitach – Ewa Giska. Naszą prowadzącą wsparli: zawsze cierpliwy pianista Michał "Lasu" Kuczkowski oraz jedna z chórzystek chóru Wniebogłosy - znana z zacięcia dyrygenckiego - Kasia Kiklewicz





Przez 5 godzin, pod ich czujnym uchem ćwiczyliśmy każde crescendo, piano i forte, dopracowywaliśmy każdy niepewny dźwięk i z wypiekami na twarzy chłonęliśmy tajniki dynamiki śpiewania w chórze, co miejscami było sporym, naprawdę sporym wyzwaniem.

Musieliśmy rozpoznać i opanować barwy naszych głosów – zbiorowo i indywidualnie, nauczyć się panować nad dźwiękiem i jego głośnością – szczególnie w kontekście innych głosów, jednym słowem – nauczyć się słuchać siebie nawzajem i brzmieć jak jeden głos. Okazało się, że wiedza zdobyta podczas poprzednich warsztatów – szczególnie z techniki śpiewu – była niezbędna do opanowania nowych umiejętności.





Warsztaty skończyły się w okolicach 15.00. Byliśmy zmęczeni, ale również bardzo usatysfakcjonowani. Teraz czekamy na ostateczną próbę naszych umiejętności – charytatywny koncert finałowy - Gwiazdkowy Koncert Fabryki Radości!

****

I tak oto za nami ostatnie już warsztaty Fabryki Radości! Troszkę smutno, ale przecież ten czas wypełniony był ciężką pracą i radością! Dziękujemy wszystkim za udział, wytrwałość, za wsparcie i zaangażowanie. Mamy nadzieję, że wynieśliście z naszych warsztatów wiele przydatnych umiejętności oraz wspaniałe wspomnienia. My z pewnością!

Gospel Factory Dream Team


__________________
Warsztaty zostały zorganizowane przez grupę "GOSPEL factory - fabryka RADOŚCI", której działalność prowadzona jest w ramach programu: FRSE - Młodzież w działaniu!

poniedziałek

Warsztaty Gospelowe FABRYKI RADOŚCI - dynamika śpiewu i przekaz treści.

10.12.2012

Kochani! 
Znowu działamy! :)

Tym razem skupimy się na ćwiczeniu dynamiki w śpiewaniu oraz umiejętności przekazania treści i emocji.

Na najbliższe warsztaty zapraszamy szczególnie osoby, które wzięły udział w poprzednich warsztatach FABRYKI, głównie ze względu na to, że poznali już repertuar, na którym będziemy ćwiczyć (repertuar świąteczny, który zaprezentujemy na Koncercie Świątecznym w styczniu 2013).

Warsztaty poprowadzi przesympatyczna Ewa Giska - muzyk, pedagog oraz doświadczona dyrygentka, prowadząca od kilku lat Chór Gospelowy WNIEBOGŁOSY w Olsztynie.

Najważniejsze info:

Kiedy?
~ 15 grudnia (sobota)
~ godziny: zaczynamy o 9:30 - kończymy około godziny 14:30

Gdzie?
~ w nowej siedzibie Zboru Zielonoświątkowego, czyli na Pstrowskiego 34 (nad sklepem, za przystankiem), na Osiedlu Mazurskim w Olsztynie (mapka pomocnicza: http://goo.gl/maps/HjdBZ )

Zapraszamy do wspólnego śpiewania :)

!Warsztaty Gospelowe FABRYKI RADOŚCI są oczywiście DARMOWE! :)

________________
'Warsztaty wokalno-chóralne' są zorganizowane przez grupę "GOSPEL factory - fabryka RADOŚCI", której działalność prowadzona jest w ramach programu: FRSE - Młodzież w działaniu!

wtorek

Było - się wyśpiewało! ;)

06.11.2012

Kolejne warsztaty za nami! 
Dużo się działo, jeszcze więcej śpiewało :)
Zdobyliśmy sporo wiedzy praktycznej, ale i teoretycznej. Trochę nowych doświadczeń, nowych wyzwań :)
Mamy nadzieję, że czas ten był przyjemny i owocny. 
Liczymy, że to czego się nauczyliście będziecie wykorzystywać na naszych kolejnych warsztatach oraz na zbliżającym się wielkimi krokami Koncercie Finałowym, który odbędzie się na początku styczna 2013.


22 i 23 września odbyły się Warsztaty wokalno-chóralne FABRYKI RADOŚCI.
Poprowadziła je, po raz kolejny, nasza zaprzyjaźniona już Diana Droździel z Krakowa.
Tym razem przybył jej z pomocą, jako akompaniator, świetny pianista Jacek Konieczny z Poznania.
Na tych warsztatach skupiliśmy się bardziej na sposobach udoskonalania naszego warsztatu wokalnego. Diana pokazała nam kilka ćwiczeń, przekazała nam trochę wiedzy teoretycznej, byśmy zrozumieli, jak działa nasz narząd mowy (śpiewu;), czuwała nad poprawnością naszego śpiewania, prezentowała i tłumaczyła.
Prócz ćwiczeń wokalnych, nauczyliśmy się także trzech pięknych utworów, w tym jednego świątecznego, który wzbogaci nasz styczniowy repertuar.
Drugiego dnia warsztatów, dzięki uprzejmości Mariusza Dobrzenieckiego, mieliśmy okazję również nagrać utwór, którego nauczyliśmy się dzień wcześniej, a który można posłuchać tutaj:  Chór Warsztatów Gospel Factory - Love Came Down
Jak zawsze, nauka z Dianą była niezwykle przyjemna, a czas warsztatów wypełniony śmiechem i ciepłem (mimo chłodu za oknem).
Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania z nią - na Finałowym Koncercie w styczniu - obiecała, że przybędzie i trzymamy ją za słowo! ;)








30 września odbyły się Pierwsze Warsztaty z Mikrofonami - teoretyczne.
Warsztaty poprowadził Mariusz Dobrzeniecki - nasz zaprzyjaźniony akustyk entuzjasta ;)
Mariusz, w interesujący i zabawny sposób, przekazał nam podstawową wiedzę o rodzajach mikrofonów i ich działaniu - wiedzę niezbędną dla każdego, kto śpiewa z użyciem nagłośnienia.
Swój wykład wzbogacił prezentacją multimedialną oraz swoją kolekcją mikrofonów, które uczestnicy mogli obmacać i obejrzeć ze wszystkich stron. 









4 listopada odbyły się Drugie Warsztaty z Mikrofonami - praktyczne.
Warsztaty po raz kolejny poprowadził Mariusz Dobrzeniecki przy wielkim wsparciu Ewy Giski, która poprowadziła warsztatowy chór, oraz Michała Kuczkowskiego, który akompaniował nam dzielnie na klawiszach. Przez kilka godzin nagrywaliśmy wspólne śpiewanie, po czym odsłuchiwaliśmy nagrania, aby usłyszeć, jak brzmimy i co jeszcze możemy poprawić. 
Był to niezwykle pouczający czas ;) 
Jednego z nagrań można posłuchać tutaj: Chór Warsztatów Gospel Factory - Głośne Myśli





Gospel Factory Team jeszcze raz dziękuje wszystkim prowadzącym, pomocnikom i uczestnikom za wspólną pracę, pozytywne myślenie, wytrwałość, elastyczność i wsparcie.
Przed nami kolejne wydarzenia - bądźcie czujni! ;)

Pozdrawiamy i do zobaczenia,
Gospel Factory Team


Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z wykładu i warsztatów? 
Zapraszamy:
- warsztaty wokalno-chóralne
- warsztaty z mikrofonami - teoretyczne
- warsztaty z mikrofonami - praktyczne
:)


__________________
Warsztaty są zorganizowane przez grupę "GOSPEL factory - fabryka RADOŚCI", której działalność prowadzona jest w ramach programu: FRSE - Młodzież w działaniu!


czwartek

Warsztaty wokalno-chóralne FABRYKI RADOŚCI!

13.09.2012

Kochani Gospelowicze i Gospelowiczanki! ;)

Ruszamy z kolejną produkcją radości płynącej z muzyki gospel!
Już za niedługo kolejne warsztaty gospelowe FABRYKI RADOŚCI - Warsztaty wokalno-chóralne!

Kiedy?
~ 22.09 i 23.09, czyli przedostatni weekend września
~ zaczynamy w sobotę o 10.00 rano :)

Gdzie?
~ Tak jak poprzednio - schronieniem będzie nam służył budynek Zboru Zielonoświątkowego przy ul. Obrońców 23 (Osiedle Mazurskie) w Olsztynie (mapka pomocnicza )

Po raz kolejny nasze warsztaty będzie prowadzić Diana Droździel z Krakowa, która gościła u nas w lipcu:)
Tym razem będziemy się jeszcze bardziej skupiać na sposobach udoskonalania naszego warsztatu wokalnego:)
W niedziele planowane jest również nagranie z mikrofonami.


Zatem przed nami porządna porcja dobrej muzyki, dobrego towarzystwa i możliwość pogłębiania doświadczenia. 



Dokładny rozkład warsztatów:

- sobota -
10.00 - 10.15 - 0twarcie warsztatów
10.15 - 12.00 - I sesja warsztatów
12.00 - 12.15 - przerwa
12.15 - 14.00 - II sesja warsztatów
14.00 - 15.00 - przerwa na obiad
15.00 - 18.00 - III sesja warsztatów (z ewent. krótką przerwą) 

-niedziela-
11.00 - 12.30 - IV sesja warsztatów
12.30 - 12.45 - przerwa
12.45 - 15.00 - V sesja warsztatów
15.00 - 15.30 - podsumowanie warsztatów i zakończenie

Nasze Warsztaty Gospelowe są oczywiście DARMOWE! :)


Zapraszamy Was również do polubienia naszej strony na facebooku: GOSPELfactoryFACEBOOK
oraz do wzięcia udziału w facebookowym wydarzeniu: WarsztatyWokalno-Chóralne


UWAGA!!
Chcemy Was również poinformować, że 30 września w niedziele około godziny 14.00 odbędą się DARMOWE jednodniowe Warsztaty Pracy z Mikrofonami w Hotelu Wileńskim przy ul. Knosały 5 (mapka)!

Warsztaty te mają pomóc nam przełamać stresy związane ze śpiewaniem do mikrofonu, a także umożliwić popracowanie nad naszym wspólnym i indywidualnym brzmieniem. Warsztaty poprowadzi Mariusz Dobrzeniecki - akustyk entuzjasta ;)
wydarzenie na facebooku: WarsztatyPracyZMikrofonami


Pozdrawiamy i do zobaczenia,
Gospel Factory Team

____________________________
Najbliższe warsztaty są kolejnymi z cyklu darmowych warsztatów gospelowych, które organizować będzie grupa "GOSPEL factory - fabryka RADOŚCI"! Wyczekujcie kolejnych wieści! ;D

Warsztaty są zorganizowane przez grupę "GOSPEL factory - fabryka RADOŚCI", której działalność prowadzona jest w ramach programu: FRSE - Młodzież w działaniu!