wtorek

Było - się wyśpiewało! ;)

06.11.2012

Kolejne warsztaty za nami! 
Dużo się działo, jeszcze więcej śpiewało :)
Zdobyliśmy sporo wiedzy praktycznej, ale i teoretycznej. Trochę nowych doświadczeń, nowych wyzwań :)
Mamy nadzieję, że czas ten był przyjemny i owocny. 
Liczymy, że to czego się nauczyliście będziecie wykorzystywać na naszych kolejnych warsztatach oraz na zbliżającym się wielkimi krokami Koncercie Finałowym, który odbędzie się na początku styczna 2013.


22 i 23 września odbyły się Warsztaty wokalno-chóralne FABRYKI RADOŚCI.
Poprowadziła je, po raz kolejny, nasza zaprzyjaźniona już Diana Droździel z Krakowa.
Tym razem przybył jej z pomocą, jako akompaniator, świetny pianista Jacek Konieczny z Poznania.
Na tych warsztatach skupiliśmy się bardziej na sposobach udoskonalania naszego warsztatu wokalnego. Diana pokazała nam kilka ćwiczeń, przekazała nam trochę wiedzy teoretycznej, byśmy zrozumieli, jak działa nasz narząd mowy (śpiewu;), czuwała nad poprawnością naszego śpiewania, prezentowała i tłumaczyła.
Prócz ćwiczeń wokalnych, nauczyliśmy się także trzech pięknych utworów, w tym jednego świątecznego, który wzbogaci nasz styczniowy repertuar.
Drugiego dnia warsztatów, dzięki uprzejmości Mariusza Dobrzenieckiego, mieliśmy okazję również nagrać utwór, którego nauczyliśmy się dzień wcześniej, a który można posłuchać tutaj:  Chór Warsztatów Gospel Factory - Love Came Down
Jak zawsze, nauka z Dianą była niezwykle przyjemna, a czas warsztatów wypełniony śmiechem i ciepłem (mimo chłodu za oknem).
Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania z nią - na Finałowym Koncercie w styczniu - obiecała, że przybędzie i trzymamy ją za słowo! ;)








30 września odbyły się Pierwsze Warsztaty z Mikrofonami - teoretyczne.
Warsztaty poprowadził Mariusz Dobrzeniecki - nasz zaprzyjaźniony akustyk entuzjasta ;)
Mariusz, w interesujący i zabawny sposób, przekazał nam podstawową wiedzę o rodzajach mikrofonów i ich działaniu - wiedzę niezbędną dla każdego, kto śpiewa z użyciem nagłośnienia.
Swój wykład wzbogacił prezentacją multimedialną oraz swoją kolekcją mikrofonów, które uczestnicy mogli obmacać i obejrzeć ze wszystkich stron. 









4 listopada odbyły się Drugie Warsztaty z Mikrofonami - praktyczne.
Warsztaty po raz kolejny poprowadził Mariusz Dobrzeniecki przy wielkim wsparciu Ewy Giski, która poprowadziła warsztatowy chór, oraz Michała Kuczkowskiego, który akompaniował nam dzielnie na klawiszach. Przez kilka godzin nagrywaliśmy wspólne śpiewanie, po czym odsłuchiwaliśmy nagrania, aby usłyszeć, jak brzmimy i co jeszcze możemy poprawić. 
Był to niezwykle pouczający czas ;) 
Jednego z nagrań można posłuchać tutaj: Chór Warsztatów Gospel Factory - Głośne Myśli





Gospel Factory Team jeszcze raz dziękuje wszystkim prowadzącym, pomocnikom i uczestnikom za wspólną pracę, pozytywne myślenie, wytrwałość, elastyczność i wsparcie.
Przed nami kolejne wydarzenia - bądźcie czujni! ;)

Pozdrawiamy i do zobaczenia,
Gospel Factory Team


Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z wykładu i warsztatów? 
Zapraszamy:
- warsztaty wokalno-chóralne
- warsztaty z mikrofonami - teoretyczne
- warsztaty z mikrofonami - praktyczne
:)


__________________
Warsztaty są zorganizowane przez grupę "GOSPEL factory - fabryka RADOŚCI", której działalność prowadzona jest w ramach programu: FRSE - Młodzież w działaniu!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz