08.08.2012
Oho!
Oho!
Oto pora nadeszła najwyższa, aby podzielić się wrażeniami z dwóch imprez, które zorganizowałyśmy do tej pory. :D
Jako, że był to zupełny początek naszej działalności – jeszcze raczkującej i nieśmiałej, popełniłyśmy zapewne kilka błędów i niedociągnięć, ale największą naszą obawą było, że NIKT nie przyjdzie…! D:
A jednak! Kochani Ludkowie! Dopisaliście! …nawet jeśli nie w ilościach tłumnych, to w ilościach zupełnie satysfakcjonujących i za to my, czyli grupa inicjatywna projektu – tak zwany Gospel Factory Dream Team, chcemy Wam ogromnie, ze szczerego serducha podziękować! Jesteście wspaniali! Mamy wielką nadzieję, że bawiliście się dobrze i jeszcze większą nadzieję, że będziecie bawić się równie radośnie na kolejnych iwentach, które dla Was przygotujemy! J
Pierwszą imprezą, którą zorganizowaliśmy był wykład "Korzenie i historia muzyki Gospel" poprowadzony przez Ewę Seferynowicz dnia 25 czerwca Roku Pańskiego 2012 o godzinie 19.00 (no…z małym poślizgiem;). My - organizatorki - byłyśmy oczywiście zestresowane… czy wszystko się uda, czy ludzie dopiszą, czy sprzęt zadziała, czy kanapki będą smakowały… ale, jak się okazało, nie mniej zestresowana była nasza urocza prowadząca Ewa, która mimo wielu lat doświadczeń w prowadzeniu zajęć w szkole muzycznej i występów na scenach, musiała odnaleźć się w nowej roli. Całe szczęście nasze stresy były zupełnie niepotrzebne! Publiczność przybyła i okazała się niezwykle życzliwa, sprzęt zadziałał bez zarzutu, a kanapki udały się wybornie i zniknęły w oka mgnieniu :D
Wykład Ewy był oczywiście perfekcyjnie przygotowany! Slajdy, na których można było zapoznać się z najważniejszymi informacjami oraz zdjęciami ilustrującymi osoby, miejsca i wydarzenia związane z muzyką gospel, trafnie dopełniały historię, którą elokwentnie prezentowała nam Ewa. A już hitem wykładu okazały się tzw. przykłady muzyczne, które co jakiś czas przerywały prezentację. Publiczność reagowała na nie szczególnie entuzjastycznie i domagała się więcej ;)
W takiej właśnie przepełnionej wiedzą i śmiechem atmosferze przebiegał cały wykład, który zakończył się burzą oklasków i radosnym podśpiewywaniem melodii wysłuchanych w przykładach muzycznych.
Kolejnym zorganizowanym przez nas wydarzeniem były 1 Gospelowe Warsztaty Fabryki Radości, które miały miejsce w ostatni weekend lipca i trwały dwa dni.
Celem warsztatów było doskonalenie zgranego śpiewania w chórze oraz nauczenie uczestników kilku utworów gospelowych, na których można było wypróbować zdobyte umiejętności.
Warsztaty poprowadziła przemiła Diana Droździel, która w pogardzie mając tnące szpony lodu i słońce pustyni!… ekhm ekhm… to znaczy… wbrew wielu przeciwnościom losu dotarła do nas z Krakowa i sprawiła, że były to jedne z najbardziej niezwykłych i ciepło wspominanych warsztatów w jakich miałyśmy przyjemność brać udział.
Diana przekazała uczestnikom wiele cennych informacji, m. in. jak poprawnie oddychać w czasie śpiewania, jakie ćwiczenia stosować, by udoskonalić swój narząd głosowy; podzieliła się swoimi doświadczeniami z pracy z chórem; pomogła uczestnikom przełamać lęki indywidualnego śpiewania przed publicznością, nauczyła trzech niezwykłych utworów gospelowych i przede wszystkim dzieliła się swoimi myślami, rozmawiała, śmiała się i wprowadziła wspaniałą, ciepłą atmosferę, dzięki której wszyscy warsztatowicze czuli się zmotywowani do ciężkiej pracy, jaką jest wytężone śpiewanie przez wiele godzin.
Nieoczekiwanie nasze warsztaty zostały również uświetnione zupełnie spontanicznym wystąpieniem dzielnych uczestników na nabożeństwie zaprzyjaźnionego zboru zielonoświątkowego, gdzie zaprezentowali dwa z trzech nowopoznanych na warsztatach utworów. Warsztatowicze, mimo niepewności i tremy, dali wspaniały występ i zostali obdarowani burzliwymi brawami. Dziękujemy! J
Z tego wirtualnego miejsca Gospel Factory Dream Team chciałby jeszcze raz serdecznie podziękować uroczym prowadzącym Ewie Seferynowicz i Dianie Droździel za ich zaangażowanie i pracę!
Chciałyśmy również ogromnie podziękować wszystkim naszym wspaniałym dobrym duszkom, które dzielnie nam pomagały w ogarnięciu tych dwóch imprez. Szczególnie dziękujemy Karolinie, Ewie, Małgosi, Eli oraz cierpliwemu Michałowi ‘Lasu’, który wziął na siebie akompaniament klawiszowy na warsztatach gospelowych i wywiązał się z niego, że tak powiemy, śpiewająco! ;D
Pozdrawiamy i do napisania/zobaczenia we wrześniu! J
Gospel Factory Dream Team




Brak komentarzy:
Prześlij komentarz